Krok 1 – Odchodzę ze strefy komfortu i… mamy koronawirusa.

coronavirus
koronawirus

Jeszcze tydzień temu miałem przemyślany tekst o moich przygotowaniach do otwarcia własnej firmy. O wielomiesięcznych przygotowaniach do projektów, tekst o planach, o sile woli i o moich słabościach..

Aż tu nagle …..zza węgła wyskoczył na mnie #coronawirus wywołujący chorobę COVID-19.

Projekt #Survive

I dopiero co się zacząłem wgryzać w swoje nowe projekty biznesowe, a już zostałem zmuszony do zmiany i, jak miliardy ludzi na całym świecie, muszę realizować jeden z najważniejszych projektów w naszym życiu – PRZETRWANIE ( ang. #SURVIVE). Wszystkie pytania, które zadawałem sobie wcześniej teraz wybrzmiewają w mojej głowie jeszcze głośniejszym echem:

  • jakie mam koszty stałe i zmienne ? ( pojawiły się niezaplanowane nakłady na nowy projekt #SURVIVE),
  • kiedy i jak uzyskam pierwsze przychody? Czy mój Home Finance Director zaakceptuje cash flow na czerwono?
  • gdzie mogę oszczędzić ? ( oszczędność – nie musimy wyjeżdżać na zaplanowany wyjazd do ciepłej i wspaniałej Hiszpanii #COSTCUTTING),
  • z klasyków depresyjych: „ciemno wszędzie, głucho wszędzie – co to będzie, co to będzie” ????

Przesłuchałem przepowiednie Billa Gatesa z 2015 roku !!! o następnej pandemii, przeleciałem seriale Netflixa o przetrwaniu elit, oglądam Beara Gryllsa.
Nie znajduję pocieszenia, chociaż dowiedziałem się jak rozpalić ognisko w lesie zapalniczką.

Studiuję blog Macieja Samcika – subiektywnie o finansach. Wygląda na to, że nie jest źle – a będzie dobrze. Maciej Samcik jest tym razem optymistą – a ja ufam jego subiektywnym osądom:):). W perspektywie długoterminowej jeszcze mi się polepszy..

Moja własna strefa komfortu – zderzenie z rzeczywistością

Odrzucam uczucie niemocy i rzucam się w wir pracy. Dociera do mnie, że jestem szczęściarzem! Podsumowuję więc wszystkie zdarzenia w mojej własnej strefie komfortu (obiecuję, że nie będzie ani słowa o COVID-19):

1. Odkupiłem telefon Samsung SG7 Edge od mojej dawnej firmy. Dostałem od Moniki fakturę do zapłaty – 400 zł – w piątek 6.03. Trzy dni później, w poniedziałek rano, na spacerze z córką mój własny telefon upadł na ziemię. Zgodnie z prawem Murphy’ego odbił się od narożnika i (jak to w SG7 – Edge) pomimo zabezpieczenia szybka telefonu kompletnie się potrzaskała….

Mój własny telefon SG7
Moja strefa komfortu – Prawo MURPHY’egoI gdzie tu szczęście – zapytacie ? Już dopowiadam – chińska firma, która mi sprzedała nowy telefon XIAOMI MT9 128 GB przesłała mi go kurierem mi tuż przed wprowadzeniem blokady polskich granic .

2. Kolega z CIONET Krzysiek Frydrychowicz poradził mi co zrobić, aby zostać prawdziym startuperem. Używam więc roweru zamiast auta. Ponieważ Monika szczęsliwie odebrała ode mnie służbowe auto BIK bez zastrzeżeń – mam więc dodatkową motywację do roweru:).


W piątek 13.03 jadę do dietetyka ( projekt #WEIGHTLOSE), po dyskusji ze specjalistką czasowo odrzucam Weganizm. Ale wrócę do tego za kilka miesięcy – bo chcę być „prawdziwym startuperem”. Wyglądam jak wojsko obrony biologicznej,

obrona biologiczna
Obrona biologiczna

3. Jadę do Arkadii oczywiście rowerem – kupić wyposażenie do projektu #SURVIVE…
Społeczeństwo daje mi znać, że jeszcze funkcjonuje – ktoś mi na parkingu rowerowym przebija gwożdziem tylną dętkę… Wracam na Wolę z rowerem ale tramwajem :):) Fajnie, że już deszcz przestał padać….

wymiana dętki
Moja strefa komfortu – wymiana dętki (#COSTCUTTING)


Właśnie się zorientowałem, że miałem pisać o #startup-ach a ja utkwiłem w Korku 1 . Ale przecież w mojej własnej strefie komfortu jest lepiej. I ja też jestem lepiej zorganizowany – przecież teraz to nawet nie muszę nigdzie jeździć. Tak sobie posiedzę i popracuję w domu zdalnie.

Zaraz, zaraz – jak to zdalnie ? Zdalnie pracowałem w domu wtedy kiedy byłem zatrudniony w korporacji – a ja pracuję przecież w domu !
To żadna praca zdalna – to praca domowa (ang. Home Office – nie mylić z HomeWork:)!

A więc już czas zrobić następny Krok:

Jak porzucić pracę w korporacji w 10 krokach?
Krok 2. HOME OFFICE czyli praca domowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *